KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8862549
*
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:02:31
1
150 kr
4/4 16:48:19
2
900 kr
4/4 16:49:26
2
1.100 kr
5/4 22:37:26
3
350 kr
6/4 11:54:49
4
450 kr
7/4 10:35:05
4
1.100 kr
7/4 18:35:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:06
*
Akvarell
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 11:02:31 | 1 | 150 kr |
4/4 16:48:19 | 2 | 900 kr |
4/4 16:49:26 | 2 | 1.100 kr |
5/4 22:37:26 | 3 | 350 kr |
6/4 11:54:49 | 4 | 450 kr |
7/4 10:35:05 | 4 | 1.100 kr |
7/4 18:35:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:06